Moje jméno je Michaela Kolouchová a jsem mámou dvou synů, Tobiáše (narozen 2015) a Tadeáše (narozen 2018). Narodila jsem se v roce 1983 v Aši, kam jsem se po letech studií na vysokých školách v Plzni a v německém Chemnitz vrátila. Působím jako certifikovaná laktační poradkyně MAMILA, o. z. a zároveň jsem povoláním učitelka českého jazyka, zeměpisu a angličtiny na základní škole. Jsem také redaktorkou a korektorkou Listů Ašska, kam píšu články převážně z oblasti kultury. V roce 2022 jsem vydala svou knížku básniček pro děti o netradičních zvířátcích všech kontinentů s názvem Podivuhodná zvířátka.

Podporuji ženy v jejich vlastních mateřských kompetencích, ve víře ve své tělo a instinkty, s respektem k jejich osobě. Práce certifikované laktační poradkyně MAMILA, o. z. je ale zároveň založena na nejnovějších vědeckých poznatcích. Věřím, že každá matka je tou nejlepší pro své dítě.

Ve volném čase ráda chodím na dlouhé túry do přírody, čtu, píšu a cvičím jógu. Mám ráda zmrzlinu, psy a všechny barvy i vůně světa. Nemůžu vystát pokrytectví a neupřímnost.